Scientific Referents

Below you can find a list of all scientific referents (Humanities and Social Studies, Theology, Sport), their affiliation and contact information.

Humanities and Social Studies

Nr. crt.

Nume și prenume

Afiliere instituțională

Contact

1.

Prof. univ. dr.Elena Prus

Universitatea Liberă Internaţională din Moldova

elena_prus_ro@yahoo.fr

2.

Conf. univ. dr. Emanuela Ilie

Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași

iliemma@yahoo.com

3.

Conf. univ. dr. Felix Nicolau

Universitatea din Lund, Suedia

felixnicolau1@gmail.com

4.

Conf. univ. dr. Ilona Mathe

Universitatea Szent István, Bekescsaba, Ungaria

iloncsab@gmmail.com

5.

Conf. univ. dr. Corina Georgescu

Universitatea din Pitești

georgescu_c@yahoo.fr

Theology

Nr. crt.

Nume și prenume

Afiliere instituțională

Contact

1.

Pr. prof. dr. Ştefan Buchiu

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Iustinian Patriarhul”, Universitatea Bucureşti

prstefanbuchiu@yahoo.com

2.

Prof. dr. Eirini Christinaki-Glarou

Facultatea de Teologie Socială, Universitatea din Atena, Grecia

irenechristinaki@yahoo.com

3.

Pr. conf. dr. Ilie Melniciuc-Puică

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae”, Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași

parinteleilieiasi@yahoo.com

4.

Pr. prof. dr. Daniel Buda

Consiliul Ecumenic al Bisericilor, Geneva, Elveţia

Daniel.Buda@wcc-coe.org

5.

Pr. prof dr. Ioan Tulcan

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

tulcan_ioan@yahoo.com

6.

Pr. prof. dr. Constantin Rus

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

constantin.rus@uav.ro

7.

Pr. prof. dr.Vasile Vlad

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

prvasile_v@yahoo.com

8.

Arhim. conf. dr. Teofan Mada

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

madateofan@yahoo.com

9.

Pr. conf. dr. Caius Cuţaru

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

c.caius@yahoo.com

10.

Pr. conf. dr. Lucian Farcașiu

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

lucian.farcasiu@yahoo.com

11.

Pr. lect. dr. Filip Albu

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea”, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

filipalbu@yahoo.co.uk.

Sport

Nr. crt.

Nume și prenume

Afiliere instituțională

Contact

1.

Prof.univ.dr. Vasile Liviu

Andrei

Universitatea “Aurel Vlaicu”

din Arad

liviu.andrei@uav.ro

2.

Prof.univ.dr. Ioan Dorin Galea

Universitatea “Aurel Vlaicu”

din Arad

ioan.galea@uav.ro

3.

Prof.univ.dr. Pierre Joseph deHillerin

Universitatea din Pitești

hillerin@live

4.

Prof.univ.dr. Liliana Mihailescu

Universitatea din Pitești

liliana.mihailescu@upit.ro

5.

Prof.univ.dr. Dejan Madic

Universitatea din Novi Sad, Serbia

korovljev.darinka@gmail.com

6.

Prof.univ. dr. Emilia FlorinaGrosu

Universitatea Babes Bolyai,

Cluj Napoca

e_f_grosu@yahoo.it

7.

Conf.univ.dr. Adrian Nagel

Universitatea de Vest din Timișoara

adrian.nagel@e-uvt.ro

8.

Prof. Laszlo Balogh

University of Debrecen,

Ungaria

lasbalogh@yahoo.com

9.

Prof. Konstantinos Karteroliotis

National and Kapodistrian

University of Athens, Grecia

ckarter@phed.uoa.gr

10.

Prof. Arben Kacurri

University of Tirana, Albania

akacurri@ust.du.al

11.

Assoc. prof. Antonio Sergio Duarte Lopes

Damasio

Escola Superior De

Educasao de Coimbra,

Portugalia

francicampos@gmail.com

12.

Assoc. prof. Ferenc Gyori

University of Szeged,

Ungaria

gyori@jgypk.szte.hu